* Mazurolandia

Park zabawy i edukacji dla młodszych i starszych. Dla małych dzieci znajduje się duża strefa zabawy, dla większych zaś militaria, czy strzelnica. Warto zobaczyć główny punkt jakim jest park miniatur.

* Park Linowy Mikołajki 

Jest to nowa atrakcja dla dzieci na terenie Mikołajek. Bardzo dobrze rozbudowany park linowy, dostosowany do małych i dużych dzieci na pewno będzie fantastyczną zabawą wakacyjną.

* Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Jest to atrakcja nie tylko dla dzieci. Dzieci jak i dorośli na pewno zachwyceni będą ilością zwierząt jakie znajdują się parku. Dodatkową atrakcją jest karmienie m.in. kózek i osiołków na polanie.

* Farma Jeleniowatych

Spacer po pastwiskach położonych nad jeziorem Kuc wśród jeleni szlachetnych i wschodnich to wspaniała propozycja na spędzenie czasu. Zwierzęta w farmie żyją w dużych stadach o warunkach zbliżonych jak najbardziej do naturalnych. Prócz jeleni zobaczyć można również inne zwierzęta.

* Leśniczówka Pranie

Muzeum położone na terenie osady Pranie (powiat piski). Jego zbiory poświęcone są osobie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Placówka jest jednostką organizacyjną powiatu piskiego.

* Rejsy po Śniardwach

* Wieża widokowa w Mikołajkach na jezioro Śniardwy

Będąc na Mazurach punktem obowiązkowym jest zobaczenie największego jeziora Śniardwy. Prócz oglądania jeziora z brzegu polecamy 1,5 godzinne rejsy z Mikołajek właśnie po jeziorze Śniardwy. Wybrać się można również drogą wodną do innych miejscowości np. Giżycka

* Święta Lipka

Jest to mała miejscowość znajdująca się niedaleko Kętrzyna. Główną atrakcją jest Sanktuarium Maryjne, do którego przyjeżdżają wierni z całej Europy. Z powodu licznych pielgrzymek Sanktuarium nazywane jest „Częstochową Północy”.

* Twierdza Boyen

Jest to twierdza w kształcie gwiazdy znajdująca się w Giżycku. Jest to ważny obiekt strategiczny. Położona jest na wąskim przesmyku pomiędzy jeziorem Niegocin, a Kisajno.

* Trasa rowerowa wokół jeziora Śniardwy

W Krainie Wielkich Jezior Mazurskich króluje, położone w dorzeczu Pisy, Jezioro Śniardwy. Największe polskie jezioro znajduje się na terenie powiatów mrągowskiego i piskiego w województwie warmińsko-mazurskim