Restauracja „Pod Łabędziem”

Restauracja ”Pod Łabędziem” zaprasza w swoje progi wszystkich, którzy pragną zasmakować w tradycyjnej kuchni regionalnej. Serwujemy dania zarówno mazurskie, polskie, a od czasu do czasu w menu pojawiają się pozycje z nieco bardziej odległych rejonów.

Menu restauracji może nie jest tak zmienne jak wiatr w żagle na mazurskich jeziorach, ale nasi stali Goście odwiedzający restaurację każdego sezonu zawsze znajdą coś nowego, co zachwyci ich kubki smakowe.

Na szczególną uwagę zasługują nasze zupy z kołdunami z mięsa jagnięco-wieprzowego czy wywary rybne z ryb wyłącznie mazurskich.

Kolejny obowiązkowymi pozycjami są baba ziemniaczana, własnoręcznie lepione pierogi zarówno słodkie jak i wytrawne, dzyndzałki z kaszą gryczaną czy mazurskie świeże ryby w towarzystwie zasmażanych ziemniaków z serem żółtym i ziołami.

Goście mają do dyspozycji trzy sale:

„Barowa” – główna sala wejściowa w Folwarku z suto wyposażonym barem oraz recepcją, w której w sezonie serwujemy śniadania w formie bufetu. W chłodniejsze dni posiłek na sali umili dźwięk trzaskającego w kominku ognia, a latem sala jest ucieczką od skwaru mazurskiego słońca.

„Weranda”- Zadaszona i przeszklona sala z miejscami przy ławach i stołach z litego drewna, z kącikiem dla dzieci, strefą czytelniczą oraz mini barem wyposażonym w witrynę z lodami.

„Taras słoneczny” – otwarty taras dla chcących relaksować się i spożywać posiłek przy jednoczesnym korzystaniu z kąpieli słonecznych. Jest to idealne miejsce jeśli dla Gości chcących wsłuchać się w przepiękne koncerty ptasich śpiewaków zarówno o poranku jak i przy spokojnych wieczorach

POLECAMY:

* Zupę rybną
* Zupę szczawiowo – pokrzywową
* Własnoręcznie lepione pierogi na słodko z jagodami lub z mięsem wołowym
* Mazurskie dzyndzałki z kaszą gryczaną i skrzeczkami
* Mazurką babę ziemniaczaną ze skrzeczkami
* Ryby mazurskie serwowane z bulbami po polsku lub frytkami
* Dania sezonowe np. kwiat czarnego bzu z plackami, mazurka sielawa

Dla naszych stałych gości hotelowych udzielamy zniżki na konsumpcję w naszej restauracji! Zapraszamy!