MAZURY

Odpowiadamy, podpowiadamy i doradzamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące Mazur i naszego Folwarku Łuknajno.

1. Kiedy jechać na Mazury ?
Nasz Folwark znajdujący się na Mazurach zaprasza Państwa serdecznie od wiosny, aż do jesieni. Przez cały ten czas nasza obsługa zrobi wszystko, by Państwa pobyt należał do udanych.

2. Mazury, gdzie jechać na wakacje ?
Jest to pytanie retoryczne. Oczywiście, że zapraszamy do samego serca Mazur czyli Mikołajek. 5 km od Mikołajek znajduje się Folwark Łuknajno, który znajduje się na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego i jest idealnym miejscem na wypoczynek. Dla osób chcących trochę pobawić się w porcie polecamy wycieczkę do Mikołajek, a później odpoczynek w miejscu z mnóstwem zieleni.

3. Mazury gdzie warto pojechać z dziećmi
W Folwarku Łuknajno dzieci są bardzo mile widzianymi Gośćmi. Dla naszych Milusińskich przygotowaliśmy plac zabaw na powietrzu, menu dla dzieci, mały kącik w Sali restauracyjnej, 10 tabliczek z zagadkami na terenie całego Folwarku.

4. Mazury gdzie pod namiot?
Na terenie Folwarku posiadamy wytyczone miejsce, gdzie można rozbić namiot lub zaparkować camperem. Do dyspozycji Gości z campingu jest budynek z sanitariatami, wc, lodówką, czajnikiem, cały teren folwarku. Dodatkowo Goście mogą dokupić śniadanie w naszej restauracji „Pod Łabędziem”.

5. Mazury co warto zobaczyć z dziećmi ?
Prócz atrakcji dla dzieci jakie znajdziemy w Folwarku Łuknajno okoliczne atrakcje również powinny zaciekawić małych turystów. Polecamy wybrać się z dziećmi do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Mazurolandii, Motylarni w Marcinkowie oraz na rejs statkiem po jeziorze Śniardwy.

6. Dlaczego Mazury są atrakcyjne dla turystów ?
Turyści przybywają na mazury z wielu powodów. My przedstawimy jeden. Mazury przyjazne są osobom lubiącym przemierzać kilometry na rowerze. Nieopodal Folwarku Łuknajno znajdują się ciekawe ścieżki rowerowe na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego wokół m.in. jeziora Łuknajno. Do Folwarku z Mikołajek również można przybyć rowerem, a trasą jest nieutwardzona droga szutrowa. W Mikołajkach jest sporo wypożyczalni rowerów.

7. Mazury z psem
Folwark Łuknajno to jedno z nielicznych miejsc, w których czworonożni przyjaciele są mile widziani. Psy, czy koty, jak i inni przyjaciele człowieka zakwaterowani są w pokojach wraz ze swoim właścicielem. Zielona, zalesiona okolica pozwala na długie i ciekawe spacery.

8. Mazury gdzie na ryby
Mazurskie jeziora są zarybione wieloma gatunkami pysznych ryb np. sandacz, sielawa. Większość tych ryb skosztować można w naszej restauracji. Do terenu Folwarku przynależy dostęp do zatoki Łuknańskiej, która należy do jeziora Śniardwy. Dla fanów wędkarstwa to idealne miejsce. Posiadamy własny sprzęt wodny, który idealnie nada się by wypłynąć na ryby. Złowione rybki chętnie usmażymy dla Państwa w naszej restauracji.

9. Mazurskie porty
Serdecznie zapraszamy w progi Folwarku żeglarzy. W naszym porcie znajdzie się kilka miejsc do zacumowania łodzi. Dla żeglarzy chcących zacumować na noc proponujemy rozpalenie ogniska tuż przy wodzie z widokiem na zachodzące słońce. Może do tego jeszcze dźwięki gitary?

10. Jak wypoczywać na urlopie?
Folwark Łuknajno został stworzony z myślą o gościach, którzy cenią sobie odpoczynek na urlopie, chcą naładować akumulatory oraz chcą odciąć się chodź na trochę od codzienności. W Folwarku Goście korzystają z tego co dała natura. Odpoczynek na leżakach na pomoście z relaksującym widokiem falującej wody, popołudniowe drzemki w pokoju bez telewizorów, długie spacery szutrowymi drogami, czy podziwianie pływających jachtów z wierzy widokowej. Do tego pyszne mazurskie śniadanie oraz wyjątkowe regionalne specjały w restauracji „Pod Łabędziem”.