Atrakcje i przyroda

Do aktywnego wypoczynku na terenie Folwarku proponujemy sprzęt pływający /rowery wodne dla lubiących relaks na wodzie, łodzie wiosłowe dla wędkarzy, kajaki dla miłośników kajakarstwa i wiosłowania/ oraz rowery turystyczne, które można wypożyczyć u nas na miejscu i przebrnąć wokół jezior, pól i lasów oraz ścieżką przyrodniczą obok stacji badawczej UW - Urwitałtu i jeziora Łuknajno. Zachęcamy gości do spacerowania i biegania po lesie oraz zbierania runa leśnego.
Zachęcamy do spacerów po lesie oraz zbierania runa leśnego. Dla ornitologów i miłośników ptactwa- obserwacje ptaków z wież widokowych / 3 nad J.Łuknajno i 1 nad J.Śniardwy/
Namawiamy gości do spacerowania i uprawiania joggingu lub nording walking po lesie.
Wieczorem do spędzenia czasu / czasami z komarami/ przy ognisku nad samym jeziorem Śniardwy lub grillowania.
Dla dzieci oferujemy ogród do zabaw, plac zabaw z trampoliną i drewnianym domkiem oraz domowe zwierzęta / kotki, króliki, owieczki, kózki, które chętnie zaprzyjaźnią się z każdym/ oraz konie do pogłaskania na pastwisku 500m od Folwarku/.
Dla wszystkich naszych gości jest dostęp do jeziora z pomostem, wieża widokowa, miejsce do wypoczynku, plażowania, kąpieli w jeziorze i leżaki.

Propozycja dla gości

W zależności od upodobań i zamiłowań – naszym Gościom proponujemy:
- kąpiele w pachnącej szuwarami wodzie j. Śniardwy,
- sprzęt pływający /łodzie , kajaki , kanadyjki/,
- wędkowanie - a złowione ryby /płocie, leszcze, okonie, szczupaki, węgorze/- usmażymy Wam na kolację,
- rowery turystyczne, przejażdżki rowerowe po pięknej okolicy,